Pazartesi, Mart 26, 2012

En İyi 5 Facebook Oyunu


İnsanlar sosyal ağları yıllardır kullanıyor. Paylaşımlar yapıldı, etkileşimler sağlandı. Yapılacaklar azaldıkça kullanıcılar sıkılmaya, yeni şeyler aramaya başladı. Bu nokta da oyunlar devreye girdi. Bu yazımızda size en güzel 5 facebook oyununu tanıtmaya çalışacağız. Listede çok da popüler olmayan, yani değeri bilinmeyen, ancak oynadığınızda vazgeçemeyeceğiniz oyunlar da bulacaksınız.
1Texas Holdem Poker:
Facebook’un en aktif oyunu Texas Holdem Poker. 40 milyondan fazla aktif kullanıcısı var. Oyun klasik Amerikan tarzı poker. Her oyuncuya 2 kağıt dağıtılıyor ve ortaya da önce 3, ardından da 2 olmak üzere toplamda 5 kart açılıyor. Elinizdeki ve ortadaki kartlara göre oyuna yön veriyorsunuz.
2Mafia Wars:
Texas Holdem Poker’in ardından, 20 milyonu aşkın kullanıcısı ile Facebook’un en aktif 2. oyunu Mafia Wars. Mafya savaşlarına hoş geldiniz…
3FarmVille:
Zynga’nın Texas Holdem Poker’den de önce yaptığı ve aslında şimdiki ününe kavuşmasını sağlayan oyun.  Sahip olduğunuz sanal çiftlikte bitkilerinizi dikiyor, topluyor, hayvanlarınıza bakıyorsunuz. Köy yaşamına hoş geldiniz.
4- Footbo City:
Bir futbol endüstrisinin başındasınız. Takımın her şeyinden ama her şeyinden siz sorumlusunuz. Maçlarından, stadyumuna, taraftarından turnuvalarına kadar… Üstelik oyun Türk yapımı. Son derece başarılı bir futbol oyunu sizlerle.
5- Okey Plus:
Malumunuz üzere okey, ülkemizde kahvehanelerde oynanan gayet revaçta bir oyun. Okey plus size evinizden çıkmadan okey oynama keyfini sunuyor. İyi eğlenceler…

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Köşe Yazıları