Cuma, Mart 23, 2012

Facebook Zaman Tüneli'ni Kapat !

Facebook zaman tünelini iptal etmek için yapılması gerekenleri anlatacağım bu yazıda, öncelikle şunu belirtmek isterim. Facebook un zaman tüneli (timeline) uygulaması tam anlamıyla bir fiyasko.

 Facebook un halen zaman tüneli konusunda ısrar etmesine anlam vemek ise güç. Başlarda merak edip facebook ta zaman tüneline geçen birsürü arkadaşım geri dönebilmek için gerçekten baya emek verdiler, fakat kısa süre öncesine kadar bu mümkün değildi. Şimdilerde internet tarayıcılar için ve facebook için yazılan birkaç eklentiyle bundan kurtulmak kısmen mümkün.
Neyse konumuza dönersek arkadaşlar facebook zaman tünelini uygulamasını iptal etmek için tek yapmanız gereken anlatacağım adımları takip etmek. Bu konuda son derece uzun ve zahmetli yöntemlerde var ama size anlatacağı yöntem kısa ve kolay bir yöntem.
Bu konuda mozilla firefox ve google chrome için yazılmış eklenti mevcut. Yazımın başındada belirttiğim gibi arkadaşlar bu çözüm kısmi bir çözüm. Facebook kısa süre içerisinde tüm profilleri zaman tüneli uygulamasına alacak. Bu konudada geri adım atmaya niyetleri yok gibi. Adresini vereceğim eklentiyi kurduğunuzda sayfanızda facebook un zaman tüneli uygulamasının kapandığını göreceksiniz ama arkadaşlarınız ise sizi halen zaman tünelinde görecek. Taki onlarda bu eklentiyi kullanmaya başlayana kadar.
  Tıkla İndir Timeline'ı Firefox ile kapat! (Firefox un en son sürümü gerekmekte) 
  Tıkla İndir Timeline'ı Chrome ile kapat!

Firefox için indirdiğiniz eklentiye çift tıklayarak kurabilirisiniz. Google chrome için ise linke tıkladığınızda açılan sayfada sağ üstte chrome'a ekle diye bir yazı göreceksiniz, ona tıklamanız yeterli. Bu adımları izlediğinizde Facebook zaman tüneli uygulamasının kapandığını göreceksiniz. Umarım  faydalı bir yazı olmuştur. Kolay gelsin arkadaşlar.

Kaynak:http://ush.re/4jwy

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Köşe Yazıları