Cumartesi, Mart 17, 2012

Google Kitaplar Uygulaması

Her şeyi aramamıza imkan sağlayan Google, en sonunda basılı kitapların içerisinde arama yapmamıza da olanak sağlıyor. Okuduğunuz kalın bir kitapta aradığınız bir kelimeyi, cümleyi bulmak çok zor olur. Hatta içimizden “Keşke Ctrl + F yapabilsek” diye geçirdiğimiz olmuştur. Google bu hayalimizi gerçekleştiriyor.

Google Kitaplar servisi uzun süredir kullanımda olan bi uygulama. Google’ın Amazon ve Apple’a rakip olarak çıkardığı bu servisin kitap satmak dışında, kitaplar arasında arama yapmak gibi bir özelliği de var. Yayın hakları nedeniyle kitapta görüntüleyebileceğiniz sayfa sayısı sınırlı. Bunu, kitapçıya gidip istediğimiz kitapları gözden geçirmek ya da karıştırmak olarak da görebiliriz. Zaten bu hizmetin veriliş amacı da okuyuculara ücretsiz kitap okuma hakkının verilmesi değil, gerçekten işinize yarayacak ve hoşunuza gidecek olan kitapları bulmamızı sağlamak.

Ayrıca beğendiğiniz kitapları anında sipariş verebilmemiz için gerekli bağlantıları da arama sonuçlarının yanında görebiliyorsunuz. Bu uygulama telif hakkı bitmiş ya da telif hakkı olmayan kitapların sorunsuzca ve tamamını okumaya imkan veriyor. Telif hakkı olan kitapların önizlemeler sayesinde kitabı incelemeye ve giriş yapmaya olanak veriyor.

Bunların yanında bir de kütüphane özelliği ile kitap takibi yapabiliyorsunuz. Aradığınız kitabın en yakın hangi kütüphanede olduğunu size bildiriyor. Eğer kitabın e-kitap hali yoksa Google, kitabı satın alabileceğiniz kitapçıları listeliyor.

Google kitaplar uygulamasına gitmek için buraya tıklayınız

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Köşe Yazıları