Pazartesi, Nisan 02, 2012

Acil Pizza Butonu !Dubai’deki Red Tomato Pizza tarafından oldukça yaratıcı bir uygulama gerçekleştirilmiş. Açlık anları için acil pizza düğmesi!


Bu pizzacımız VIP müşterilere özel bir magnet ulaştırıyor. Bluetooth ile aktive edilen butona bastığınızda anında en sevdiğiniz pizzanın siparişini vermiş oluyorsunuz! Tabii yanlışlıkla basma olasılığınıza karşı telefonunuza bir onay SMS’i düşüyor. En sevdiğiniz pizza seçimini de online olarak güncelleyebiliyorsunuz.

Bu şekilde frekansı yüksek tüketicisinin hayatında daha da yer almasını sağlamış, bunu da oldukça yaratıcı bir şekilde gerçekleştirmiş. Neden bluetooth diye soruyor insan ve Türkiye’de ne kadar işleyeceği de şüpheli bu şekilde. Ancak bir arkadaşımdan öğrendiğime göre Dubai’de bluetooth kullanımı bizdekine göre çok daha yaygınmış. Bu da doğru teknoloji kullanımının bölgesel alışkanlıklara göre seçiminin önemini gösteriyor.
Teknoloji ile giderek tembelleşiyoruz belki ama buzdolabını açıp, yiyecek bir şey bulamadığı açlık anlarında böyle bir butona kimse hayır demez sanırım :) Nasıl oluyor bu derseniz, buyrun videosu buradan.


Kaynak:http://ush.re/37xx

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Köşe Yazıları