Pazartesi, Nisan 09, 2012

Apple İpad3'ü Geri AlıyoriPad3 4G problemi yüzünden iade edilebilecek.
Bildiğiniz gibi herkez İpad3 hakkında konuşuyor.Yeni jenerasyon 3. Nesil iPad 4G GSM Standardını destekliyor ancak Amerika ve Avrupa’da bulunan altyapı farklılıkları nedeniyle 4G özelliği Avrupa’da problemli. Benzeri durum Avustralya’da da bulunuyor.

 Reklamlarda kullanılan “4G iPad” ile kullanıcılarının kandırıldığına belirten ilgili merciler , Apple ile ürünü satın alan kullanıcılara ” iPad3 Avustralya’da 4G LTE ağları ve WİMAX ağlarına uyumlu değil ve iade edebilirsiniz” şeklinde bir e-posta gönderilmesi konusunda anlaştı. Apple tüm iPad3 müşterilerine cihazı iade edip, paralarını geri alabileceklerini açıkladı. Apple bu konuyla ilgili olarak, ilgili mercilerin önemli cezalar kesebileceğini bildirdi. Avustralya’ da Telstra tarafından sunulan 4G  ve Optus tarafından bu ay içersinde devreye alınacak ikinci 4G altyapılarıda iPad ‘in 4G si ile uyumlu değil.
Ülkemizde de henüz 4G altyapısının bulunmaması ve lisanslama ihalesinin gerçekleşmemiş olması iPAd3 ‘ün ülkemizdeki satışını bekleyen teknoloji severleri bir süre daha bekletebilir. Çünkü 4G uyumsuzluk problemi tamamen donanımsal olduğundan yazılım güncelleştirilmesi ile düzelmesi mümkün değil. Avrupa’da ve Ülkemizde 4G LTE altyapısı 2.6 GHz ile çalışırken, Amerikada pazara sunulan yeni nesil iPad3 700 MHz ve 2.1 GHz frekanslarını destekliyor.

Bu konu bu siteden alıntıdır !

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Köşe Yazıları