Çarşamba, Mayıs 30, 2012

Facebook Telefonu Ne Zaman Olucak

Facebook telefon ne zaman çıkacak
Facebook telefon çıkarıyor dedikoduları yavaş yavaş netleşmeye başladı. Facebook telefon çıkaracak mı, çıkarmayacak mı? İşte detaylar.
1 milyar üye seviyesine yaklaşarak dünyanın en büyük nüfusuna sahip topluluklardan biri olma yolunda ilerleyen facebook, bu popülaritesinin belli bir kısmını mobil aleme borçlu. Cep telefonlarının akıllanması, tablet bilgisayarların çıkması ve yaygınlaşması derken mobil internet kullanımının artması direk olarakfacebook un işine yaradı. Çünkü insanlar artık “Sosyalleşmek” için bir bilgisayara ihtiyaç duymuyorlar ve tüm işlerini ellerinde mobil cihazlardan yapabiliyor. Buna bizler de örneğiz. Gerektiği zaman yazıları mobil cihazlardan yazarak haberleri size ulaştırabiliyoruz. Bu sırada tabi ki facebook a girmeyi de unutmuyoruz.Teknoloji işte insanın nerede ne yapacağı belli olmuyor!
Facebook‘dan bahsederken mobil cihazlardan başlamamın sebebi son zamanlarda dönen facebook cep telefonu mu çıkacak? sorusuna gelmek. Aslında bu facebook telefonu öyle yada böyle çıkacak. Çünkü facebook geliştirdiği teknoloji ile 2500 den fazla cihaz için giriş kabul ediyor ve neredeyse hepsi için bir uygulaması var. Ee hal böyle olunca neden bir facebook cep telefonu çıkmasın ki?
Bu kadar insanı başka nerede bulabilirsiniz bir arada? Ancak işin birde piyasa tarafı var. Şuan piyasadaApple, Samsung, HTC gibi teknoloji devleri varken insanlar neden facebook telefonu alsın? Zaten adamiPhone’ undan, Galaxy S3′ünden yada HTC Desire HD sinden zaten facebook a girebiliyor bu teknoloji şuanda zaten mümkün! İşte dedikoduların başlamasına da bu olay sebep oluyor. Piyasada çok güçlü rakipler varken facebook bu telefonu nasıl satabilir? Bence bu facebook telefonunun yarın çıkmayacak olmasının sebebi bu. Bu olayı geçtikleri zaman bir facebook telefonu hemen piyasada olacaktır. Yani olayteknoloji de değil piyasadan pasta kapmakta.
İşin aslına bakılırsa facebook bu telefonu bugün çıkarsa da alıcısı çok olacaktır. Kimi meraktan kimi gerçekten istediği için, kimi teknoloji manyağı olduğu için, kimi de facebook manyağı olduğu hatta onunla yatıp kalktığı için alacaktır. Ve bu durumun sonunda hali hatırı sayılır bir satışa ulaşılacaktır. Ancak bu miktar 1 milyara yakın nüfuslu bir ülke için az olacaktır. 1 milyarda 1 milyon gibi bir rakam…!
Şimdi gelelim sonuca. Dediğim gibi bu telefon öyle yada böyle bir şekilde çıkacak, onun için biz içeriğin ne olduğuna değil ne zaman çıkacağına bakalım. Büyük otoriteler, yani büyük dedikoducular ” Atıp tutturanlarda diyebiliriz” bu telefonun 2013 yılında piyasada olacağını söylüyorlar. Kendi şahsi fikrimde bu atışcıların dediğinin yanında. Büyük ihtimalle bir facebook telefonunu 2013 yılında piyasada görebileceğiz. Belki birden fazla da olabilir. Dedik ya teknolojinin nerede ne yaptıracağı belli olmuyor diye.

Yazı bu siteden alınmıştır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Köşe Yazıları