Pazartesi, Haziran 11, 2012

Android 6.0 Varken 5.0 Mı ?


Biliyorsunuzki Android 5,0 tam manası ile kullanılamadı ve tanınmadı sadece Samsung Nexus larda kullanılması  kötü oldu peki 6.0 nasıl ? Android 6.0 için söylentiler yayılmaya başladı!
Asus, Google’ın mobil işletim sistemi Android OS’un gelecek sürümünün adının “Jelly Bean” olacağını doğruladı. MWC süresince, üreticiler Google ile olan ilişikleri hakkında konuştular. Asus “Google, Android 5.0′ı tanıttığında, Jelly Bean güncellemesini yayınlayan ilk biz olabiliriz” açıklamasıyla yeni Android versiyonunun isminin Jelly Bean olacağını büyük ölçüde onaylamış oldu.
Yeni Android’in adının Jelly Bean olacağı zaten konuşuluyordu ama bu konuda herhangi bir resmi açıklama hiç olmamıştı. Ancak bu kez, Android’in gelecek sürümünün ismi ilk defa resmi bir platformda dile getirildi. The Verge’in “güvenilir bir kaynaktan” aldığı habere göre, Android 6.0′ın ismi ise “Key Lime Pie” olacak. Google, Android’i isimlendirirken alfabe sırasına göre devam ediyor, tatlı şeyleri de çok seviyor… Bakalım Android, sürümler ilerledikçe daha da “tatlanacak mı?”


Yazı bu siteden alınmıştır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Köşe Yazıları